Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2023 Güncel Liste

Kıbrıs'ta Sigara Fiyatları

Kıbrıs’ta sigara fiyatları, tekel fiyatları ve güncel Kıbrıs sigara fiyatlarından bugün bahsedeceğiz. Kıbrıs’ ta bulunan sigara fiyatları her zaman güncellenmektedir. Peki Kıbrıs’ta sigara fiyatları ne kadar? Kıbrıs’ta 2022’de sigara fiyatları ne kadar? İşte Kıbrıs’ta en güncel sigara fiyatları…

Kıbrıs’taki Sigaraların Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Kıbrıs’ta sigara fiyatları Türkiye’ye nazaran çok daha farklı olabilmektedir. Kıbrıs’ta piyasada yer alan sigara fiyatları aşağıdaki gibidir.

Kıbrıs SigarasıKıbrıs Sigara Fiyatı
Lucky Strike11,00TL
Rothmans12,00TL
Winston Classic11,00TL
L&M Çeşitleri10,75TL
Murattı Çeşitleri11,00TL
Parliament Çeşitleri12,50TL
Marlboro 100S11,00TL
Silkcut Purple 100S11,00TL
Benson & Hedges Black12,25TL
Camel Black Box10,50TL
Benson & Hedges Silver12,25TL
Marlboro Gold12,00TL
Benson & Hedges Gold 12,25TL
Dunhill Sigara12,50TL
Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023

Göründüğü gibi Kıbrıs’ta sigara fiyatları ülkemize göre ucuzdur. Ülkemizde alkol ve sigara fiyatları diğer ülkelere kıyasla çok fazla fiyat içermektedir. Bu durumun en temel nedeni alkol ve sigaradan alınan vergilerdir. Özel tüketim vergisi ve Katma değer vergileri uygulamaları genel olarak artan sigara fiyatlarının başlıca sebeplerindendir. Ancak çoğu ülkelerde olduğu gibi Kıbrıs’ta da sigara fiyatları uygun ve Türkiye’ye göre ucuzdur. Fiyat listesinden haberdar olmanız daha uygun fiyata sigara bulmanıza ve bütçenizi korumaya fayda sağlar.

Yazımızı okumaya devam ederken, sizlere ufak bir nostalji yaşatalım mı? “Yeni Harman Sigarası” hakkında tüm bilgileri tek bir yazıda sizler için topladık. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Alkol Ve Sigara Vergileri

Birçok ürünü Türkiye’den sağlayan Kıbrıs’ta vergiler Türkiye’ye oranla çok daha az oranda bulunmaktadır. Uygun fiyata ürünler sunmaktadır. Bu ürünlerin başında da sigara ve alkol gelir.

Eğer Türkiye’ de (günümüz şartlarında normal olarak) sigaraya para yetiştiremiyorsanız, Kıbrıs’taki ucuz sigara fiyatlarından faydalanabilir, sigaraya daha az bütçe ayırabilirsiniz. Ancak tabii ki bizim önerimiz içmemenizdir fakat yine de alacağım diyorsanız Kıbrıs’ta sigara fiyatları gayet ucuzdur.

Bu yazımızda yavru vatan Kıbrıs’ta sigara fiyatlarını, Kıbrıs’taki Alkol ve Sigara vergileri ile Türkiye vergilerinin karşılaştırmasını en güncel hali ile aktarmaya çalıştık. Eminiz ki Kıbrıs’taki güncel sigara fiyatlarından haberdar olmanız sizlerin işine yarayacak, bütçenizi korumanıza fayda sağlayacaktır. Daha fazla sigara fiyatları hakkında yazı okumak için web sitemizi takip edebilirsiniz.