Yeni Harman Sigarası Hakkında Her Şey

Yeni Harman Sigarası
Yeni Harman Sigarası

Yeni Harman Sigarası, 1990’lı yılları kasıp kavuran sigara markalarından biri idi. Peki bu sigaraya neler oldu? Hikayesi nedir? Tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Harman Sigarası Nedir?

Birçok sigara firması, ülkemizde üretim ve satış yaptı. Birçoğu fabrikalarını kapattı ve ülkemizi terk etti. Birtakım sigara markaları ise hala piyasayı domine etmeye devam ediyor. Zamanında ortalığı kasıp kavuran, ancak şimdilerde tarihe karışan bir sigara markası da yeni harman sigarasıdır. Bu sigara markası, tok içimi, onlarca yıllık tarihi ile ülkemizde çok sevilmişti. Ancak neler olduysa oldu ve sigara markası ne yazık ki üretimi durdurdu. Bu yazımızda tüm detaylarına yer veriyor olacağız.

Yeni Harman’ın nikotin oranı günümüzde ne yazık ki bilinmiyor. O döneme ait kayıtlarda resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak günümüzdeki sigara markaları için düzenlenmiş olan nikotin oranı listemize bir göz atabilirsiniz.

Yeni Harman Sigarası Ne Zaman Çıktı?

70’li yıllarda ülkemizde yeni bir sigara ortaya çıktı. Bu sigaranın adı Yeni Harman Sigarası idi. Özellikle de burjuva Türkleri, bu markayı çok sevdi. Tok bir tada sahipti. İçimi kolay olmasının yanı sıra, uzun yıllardır içen tiryakiler bile tek dal ile ihtiyaçlarını karşılayabiliyordu. En güzel tarafı ise bu sigara markası, 1990’lı yıllarda gazete ve dergiler ile birlikte hediye veriliyordu. Bu sayede, sigaranın halk arasındaki içicilerin içinde popülerliği giderek artmaya başladı.

2000’li yılların başında ise ne yazık ki piyasadaki rekabete ayak uyduramadı. Tekel tarafından üretilen bu sigara markası, tüm fabrikalarını kapatmak zorunda kaldı. Yerini ise yeni model sigara markalarına devretmek zorunda kaldı.

Türkiye’de Filtreli Sigara Ne Zaman Çıktı?

1961 yılı, sigara içenler için inanılmaz bir yıldı. Bu yıl içinde Çamlıca sigarası, ülkemizdeki ilk mentollü sigarayı çıkardı. Daha sonra ise Samsun’a rakip olarak çıkan Maltepe; piyasaya hızlı bir şekilde giriş yaptı. 1969 yılında ülkemizdeki ikinci mentollü sigara olan, uzun Maltepe sigarasını piyasaya sürdü. Bu şekilde kısa filtre sigara sevenler Çamlıca, uzun filtre sevenler ise Maltepe sigarasını tercih etmeye başladı.

2000 Sigarası Ne Zaman Çıktı?

Eski zamanların popüler sigaralarından birisi de 2000 sigarasıydı. Bu sigara markası, ilk olarak Amerikan tipi ile karşımıza çıktı. Seneler 1988 yılını, aylar ise Aralığı gösterdiğinde; raflarda yerini çoktan almıştı.

Birinci Sigara Ne Zaman Çıktı?

Birinci sigara markası, bir zamanların Parliament sigarası olarak bilinmişti. Oldukça kaliteli bir tütüne sahipti. Bu nedenle de çok sevildi. Piyasaya ise 1992 yılında sürülmüştü.

Yeni Harman Sigarası Fiyatı

Piyasadan kalkan yeni harman sigarasının güncel olarak bir fiyatı bulunmuyor. Bazı koleksiyonculardan bu sigara markasının orijinal paketlerini satın alabilirsiniz. An itibari ile bu sigaranın paketleri 500 TL başlangıç fiyatı ile alıcı buluyor. Şanlıysanız siz de bu fiyattan satın alabilirsiniz. Ancak bu fiyata denk gelmenin çok da kolay olmadığını sizlere söyleyelim.

Ülkemizdeki sigara fiyatlarının uçup gittiğini eminiz ki siz de biliyorsunuzdur. Ancak Kıbrıs’ta sigara fiyatları oldukça uyguna alıcı bulmaktadır. Bu konuda yazmış olduğumuz detaylı yazıyı linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sigaramarkalari.com web sitemizi takip ederek konu ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak