En Zararsız Sigara Markaları 2022

En zararsız sigara markaları

Günümüzde birçok kullanıcısı bulunan, içinde 4000’den fazla kanserojen madde bulunan sigaranın zararsız olanı günümüzde merak edilen konulardan biridir. Peki en zararsız sigara hangisi? İşte tüm detaylarıyla..

Sigara bilindiği üzere içinde birden fazla kanserojen ve toksik madde içermektedir. Tabii ki tüketilmesi önerilmez ancak maalesef günümüzde büyük bir kesim sigara kullanmaktadır. Dolayısıyla içtikleri sigaranın da en zararsız olması sağlık açısından daha uygun olacaktır. Peki hangi sigaralar daha zararsız? Sigaranın zararsız olanı neye göre belirlenir? En zararsız sigara markaları hangileri?

Sigara markalarının nikotin oranları, günümüzde sürekli değişen değerlerin başında gelmektedir. Bu konu ile ilgili yazmış olduğumuz detaylı yazıya bir göz atmak isterseniz, linke tıklayabilirsiniz.

Sigara içinde 4000’den fazla kanserojen madde bulunmaktadır. Ancak içindeki zifir, nikotin, karbonmonoksit gibi maddeler sigara  içindeki zararlılık oranını belirlememize yardımcı olur.  İçinde bulunan nikotin bilindiği üzere kişide sigaraya karşı bağımlılık yaratmaktadır. Bu nedenle içindeki nikotin oranının az olması kişinin sigaraya olan bağımlılığını azaltır, içindeki zararın da minimum düzeyde olmasını sağlar. İçinde bulunan zifir ise sigara dumanından çıkan bir nevi is olarak adlandırılabilir. Karbonmonoksit ise birçok zehirlenme ve ölümlere sebep olan zehirli bir gazdır. Peki bu zararlı maddelerin sigara içindeki oranı nedir? İşte sigaraların nikotin oranları..

En Zararsız Sigara Markaları Nikotin Oranları

Parliament Reserve

Nikotin: 1 mg

Parliament Night Blue

Nikotin: 0.7 mg

Parliament Aqua Blue

Nikotin: 0.6 mg

Parliament Slim

Nikotin: 0.6 mg

Parliament One

Nikotin: 0.1 mg

Marlboro Red ve Click

Nikotin: 0.8 mg

Marlboro  Light                                        

Nikotin: 0.6 mg

Marlboro Touch Blue

Nikotin: 0.6 mg

Marlboro Touch Gray
Nikotin: 0.4 mg

Camel Green

Nikotin: 1 mg

Camel Black

Nikotin: 0.8 mg

Camel Soft
Nikotin: 0.8 mg

Camel White

Nikotin: 0.7 mg

Camel Deep Blue

Nikotin: 0.6 mg

Camel Slender Blue

Nikotin: 0.7 mg

Camel Slender Gray

Nikotin: 0.6 mg

Winston Light

Nikotin: 0.7 mg

Winston Blue

Nikotin: 0.7 mg

Winston Dark Blue

Nikotin: 0.8 mg

Winston Gray

Nikotin: 0.5 mg

Winston Slender Gri

Nikotin: 0.4 mg

Winston One
Nikotin: 0.1 mg

Kent Switch

Nikotin: 0.6 mg

Kent Blue

Nikotin: 0.8 mg

Kent Gray

Nikotin: 0.5 mg

Kent D-Range Blue&Gray

Nikotin: 0.7 mg

Kent White

Nikotin: 0.1 mg

West Red

Nikotin: 0.8 mg

West Blue

Nikotin: 0.8 mg

L&M Red

Nikotin: 0.7 mg

L&M Blue

Nikotin: 0.6 mg

En Zararsız Sigara Markaları Pall Mall

 • Pall Mall Red
  • Nikotin:0.8 mg
 • Pall Mall Blue
  • Nikotin:0.6 mg

Bu yazımızda günümüzde birçok insanın kullanıp zarar gördüğü, birçok hastalığa neden olan ve maddi kayıplara yol açan sigaranın içindeki zararlı maddelerin oranlarını vererek sizlere en zararsız sigara markalarını sunduk. İçinde birçok zararlı madde içeren sigarayı içmemenizi, eğer içerseniz de içindeki madde oranlarına göre içmenizi tavsiye ederiz. Daha detaylı bilgiler için web sitemizi takip edebilirsiniz.

 • Sigara Bağımlılığı ve Etkileri 2023
  Sigara bağımlılığı, bir kişinin sigara içme eylemine devam etmek için fiziksel veya psikolojik bir bağımlılık geliştirmesi durumudur. Sigara içen insanların birçoğu, sigarayı bırakmaya çalışsalar da, bunu başaramazlar çünkü sigara bağımlılığı […]
 • Ramazanda Sigara Kullanımı 2023
  Ramazanda sigara kullanımı, içerisinde bir çok soruyu da barındıran bir şeydir. Ramazan ayı, Müslümanlar için oruç ayı olarak kabul edilir. Oruç tutan kişiler ramazan ayı boyunca gün içerisinde akşam ezanı okunana […]
 • Sigara Kullanımını Azaltmak İçin Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?
  Sigara Kullanımını Azaltmak İçin Alınması Gereken Önlemler, sigara içen kişiler tarafından kesinlikle bilinmelidir. Ayrıca bu konu, bir 4. Sınıf eğitimidir. Milli eğitim müfredatında da yer almaktadır. Sigara Kullanımı Sigara kullanımı, […]
 • İş Yerinde Sigara İçmenin Cezası 2023 Yılında Nedir?
  İş yerinde sigara içmenin cezası, başkasının özgürlük haklarını ihlal ettiğinden dolayı oldukça ağır olmalıdır. Peki ülkemizdeki sigara içme cezaları ne durumda hiç merak ettiniz mi? Gelin bu yazımızda iş yerinde […]
 • Hidrojen Siyanürün İnsan Vücuduna Zararları
  Hidrojen Siyanür Zararları, insan vücudu için kesinlikle önemsenmesi gereken konulardan bir tanesidir. Web sitemizden öğrenebilirsiniz!
 • Sigarada Bulunan Formaldehitin Zararları Nelerdir?
  Formaldehitin zararlarının bilinmesi, özellikle de sigara tiryakilerinin bağımlılıklarından kurtulması için oldukça önemlidir.
 • Sigarada Bulunan Kadmiyumun Zararları Nelerdir?
  Kadmiyumun zararları, yüksek miktarda alındığı takdirde gerçekten de ölümcül bir seviyededir. Sigarada da bolca bulunmaktadır.
 • Sigarada Bulunan Arseniğin Zararları Nelerdir?
  Arseniğin zararları, sigara içen kişiler için akciğer ve deride kendisini göstermek ile birlikte; ölümcül düzeydedir.
 • Koltuk Sigara Yanığı Tamiri Nasıl Yapılır?
  Koltuk sigara yanığı tamiri, profesyonel olarak destek almanız gereken sorunlardan bir tanesi olabilmektedir. Ancak öncesinde bu yazıyı okuyun!
 • Biorezonans ile Sigara Bırakma
  Biorezonans sigara bırakma ile birlikte artık sigara bırakamamak tarihe karışacak. Biorezonans tedavisi, sigarayı bırakmaya yönelik bir yöntemdir. Bu tedavi, vücudun enerji sistemlerini dengelemek için elektromanyetik dalgalar kullanılarak yapılan bir bütünsel […]

Kaynak